2008. október 14., kedd

Őszi újjászületés

Hála Vencinek újjászületett az oldal. Ilyen elrendezésben a listába került blogok friss bejegyzései jobban követhetőek. Most készül a banner, nemsokára változik az is... Szóval kérem követni az eseményeket:)

2008. szeptember 13., szombat

Mi is az a Web 2.0?

Lassan mindenki számára világos lesz, hogy a "hagyományos" weboldalak ideje lejár lassan. A klasszikus HTML honlapokra gondolok, képekkel és nehezen frissíthető tartalommal, és a feed-back hiányával.
Valami más jön helyette, sőt már itt is van, mert a felhasználók az interneten szórakozni akarnak: a fiúk csajozni, a lányok fiúzni, mindannyian ingyen zenét hallgatni, filmeket nézni, és egyáltalán mindent elérni az interneten amire szükség van.
A kereslet-kinálat törvénye a honlapok tartalmi összetételében is érvényesül: "a felhasználónak mindig igaza van" hozzáteszem, "hallgatólagosan" még akkor is igaza van, ha épp illegális tartalmat helyez el...:D
A Web 2.0 olyan tartalmú honlapokat jelent, amely tartalmát a felhasználó tölti fel az internetre. Néhány példa, és egyből érthető lesz: youtube.com, hi5.com, stb...
Egyértelmű, hogy olyan szolgáltatásról van szó, amelynek a tartalma a felhasználó által előállított. Másik fő jellegzetessége: a honlap felhasználói között egyfajta közösség alakul ki. Szavazhatnak, tudást, tippeket és ötleteket adhatnak át, de fájlokat is. Ebből is látható, hogy nagyon hasznos, szinte mindennap használt dologról van szó.:)
A blog ilyen Web 2.0 alapon működik.

A Web 3.0 pedig kereskedelmi oldalakat jelent:
"Web 3.0 a tartalom (content), kereskedelem (commerce), közösség (community) és kontextus (context) négyesnek a személyre-szabottsággal (personalization) és vertikális kereséssel (vertical search) való összekombinálása. A jelenség a következő képlettel írható le: Web 3.0 = (4C + P + VS)." (Sramana Mitra)
Erről bővebben itt lehet olvasni:
http://index.hu/tech/net/net3424/

A fórumban itt lehet erről beszélgetni!:)

2008. szeptember 10., szerda

A felmérés...

Sikerrel elkészült egy online kérdőív a felméréshez a blogokra.
Csak 2-3 percet vesz igénybe.
Kérlek töltsétek ki!
Előre is köszönöm:)
Szilárd

2008. szeptember 7., vasárnap

A kezdet

Kedves blog olvasó és/vagy író barátom!
Az első csoport blog már fenn van a listán, és szerepelnek a címlistákban.
Köszönöm a pozitív visszajelzéseket, úgy tűnik igény van, és még több blog felkerül.
Sok mindenre kiváncsi vagyok, a blogokkal és a bloggerekkel kapcsolatban, az eddigi kutatásomat szeretném bővíteni, mert meg vagyok győződve hogy egyedi "alkotásokról" van szó.
Hobbi szinten 2 éve foglalkozom a blogok elemzésével, fejlődésével, újabb trendekkel.
Most azt kell mondanom: ez az új trend, és ez az új lehetőség a véleményformálásra, a kreatív gondolatok közlésére, a székely fiatalok és fiatalok lelkületűek számára, akik nyitnak az internet felé.:)
A blog szó az angol "web log"-ból: "we blog" vagyis "mi blogolunk" igeként született, 1997-ben, szóval tavaly volt 10 éves. Erről bővebben itt: http://hvg.hu/goldenblog/20050518blog.aspx
Jó bloggolást!
Szilárd

2008. augusztus 31., vasárnap

Miért székely blogok?

Azért, mert léteznek székely blogok!
A székely leleményesség, és életravalóság a blogszférában is terjed!:)

Amikor az első Erdélyi Vándoregyetemre készültem, előadást tartani a blogokról, felmerült bennem, hogy érdemes lenne a székely tematikájú, illetve székelyek által írt blogokat összegyűjteni, illetve minden olyan blogot, amely tartalmában érinti a székelységet.

A nehéz kérdést: "ki a székely" ez esetben könnyedén próbáltam
feloldani: "mindenki, aki annak érzi magát". Vagy aki itt él, vagy aki máshol él, de ide kötődik, vagy aki máshol él, de innen származik, a felmenői székelyek voltak, ezt a térséget szereti, stb.
Most már látom, hogy erről külön érdemes beszélni, és véleményeket gyűjteni: ki a székely?

És milyen a székelyek által írt blog? Nagyjából hasonló a többihez:) Az "Én-blogok" nagy csoportja, az elmélkedő blogok, stb. mind léteznek.
Viszont a székelységet érintő "székely témájú blogok" már egy település, vagy Székelyföld egészének vallási, történelmi, földrajzi, vagy más jellegű leírását tartalmazzák, vagy a közéleti, politikai eseményeit, vagy egy-egy közösség éltet írják le.

Ezek kategóriákban csoportosítva válnak elérhetővé.

Ha ilyen blogot írsz, és csatlakozni akarsz: a szekelyblogger(kukac)gmail.com címre írjál, vagy itt alább hagyj kommentet!

Munkt, kenyeret, és sikeres blog írást!!:)